Tylko Żalka żal…


Poseł Żalek z PO (ilustr. Nacho - wykorzyst. fot. Anatola Chomicza)

Poseł Żalek z PO (ilustr. Nacho – wykorzyst. fot. Anatola Chomicza)

Kolejny raz zastanawiam się, kto wpada na pomysł wysłania do mediów posła Żalka. Poseł Żalek reprezentuje ponoć Platformę Obywatelską i w stylu charakterystycznym dla niej (ach ten czarownie przyklejony uśmiech!) obwinia rozmówców o absurdy i banialuki. Ponadprzeciętnie sam wpada w sidła absurdu, kiedy próbuje udawać, że zna się na prawie.

Jak zwykle w Platformie wszystko jest u niego cacy. Obecne przepisy nie dyskryminują nikogo, a konstytucja gwarantuje wszystko, o czym obywatel może sobie pomarzyć. W tym raju, jeśli mniejszość chce jakiś specjalnych uregulowań, to odstaje od najnowszych trendów kazuistycznych i od tego, co najmodniejsze.

Skoro jednak konstytucja reguluje już wszystko, to prosiłbym pana Żalka o jakąś inicjatywę prawodawczą, by zlikwidować setki niepotrzebnych przepisów (np. w kodeksie karnym), które jakieś grupy społeczne (choćby niepełnosprawnych, duchowieństwo, dzieci itd.) w określonym zakresie faworyzują. Prosiłbym, by doprowadził do wykreślenia przepisów o karach za sianie nienawiści wobec wyznawców religii lub osób o innym kolorze skóry. Po co mnożyć byty, panie pośle. Konstytucja zapewnia równość i nie pozwala na dyskryminację. Wystarczy, prawda!

Reklamy