Dociągnąć do emerytury


...a na starość kot... (fot. Nacho)

...a na starość kot... (fot. Nacho)

Jak już pisałem (tu…), jestem za podniesieniem wieku emerytalnego. Nie chciałbym (jak wszyscy), ale logika jest nieubłagana.

Platforma Obywatelska nie prowadzi w tej sprawie żadnej kampanii informacyjnej, do niczego nie przekonuje, a teksty jej przedstawicieli są na żenująco niskim poziomie.

Gdy słyszę utyskiwania kasjerek z hipermarketów i pseudo-zrozumienie ze strony PO to otwiera mi się nóż w kieszeni, choć nie noszę.

Kasjerki otóż nie wyobrażają sobie pracy przy kasie po sześćdziesiątce. Nie wytrzymają. Mają prawo tak to widzieć. Rada dla nich jest taka, że jak wiek się zbliży, to trzeba sobie poszukać lżejszej pracy.

Gdyby rozumowanie było poparte poczuciem sprawiedliwości społecznej, nie odezwałbym się. W wydaniu PO jest poparte błyskotliwą demagogią.

To Nacho proponuje…

Gdy policjantom, wojskowym, górnikom, nauczycielom i przedstawicielom paru innych zawodów wybranych, organa wewnętrzne i członki wszelkie przestaną sprawnie działać, to niech sobie znajdą lżejszą pracę. I dociągną do magicznej cyfry 67.

Żadnych ulg, grup uprzywilejowanych, żadnych wyjątków.

To jest uczciwe i przyzwoite.

Gadanie głupot o kasjerkach czy pielęgniarkach bez powiedzenia tego samego wszystkim innym, jest objawem cynizmu i arogancji.

Reklamy

3 thoughts on “Dociągnąć do emerytury

  1. no taki to kapitalizm nasi ojcowie wywalczyli :P. Kiedyś po dupie dostawała większość, dzisiaj dostają tylko Ci, którzy po dupie nie biją.

  2. A no właśnie. Bać się więc należy policjantów i wojskowych, a kasjerkom można z łatwością wciskać kit… 😉 Niestety.

  3. w teorii brzmi to pięknie. Jednak nagłe przejście do twoich zasad wywołałoby krańcowy sprzeciw społeczny. Sodomia i Gomoria by była.

Możliwość komentowania jest wyłączona.