Światowy Dzień Coming out


ilustr. Google+/Nacho

Jutro Światowy Dzień Coming out. W ciągu roku są setki okazji do świętowania czegoś lub kogoś. Jednym z mniej znanych jest jutrzejszy Coming out day, kiedy geje żyjący dotąd w ukryciu, mówią innym, że akurat wolą płeć brzydką (jeśli są mężczyznami) lub płeć piękną (jeśli chodzi o kobiety). Mówią, że akurat preferują odwrotnie niż tłum.

W Wielkiej Brytanii będą nawet uruchomione specjalne linie telefoniczne, żeby sobie z tą deklaracją poradzić i przeżyć. Są instrukcje, jak dokonać czynu, który dla wielu gejów jest bolesny i niemal bohaterski. Wsparcie życzliwych jest potrzebne, bo czasami wali się w taki dzień świat na głowę, a relacje (zwłaszcza z rodziną) zmieniają się nieodwracalnie.

U nas cisza, ale warto przecież wykorzystać okazję i pozbyć się kompleksów. Coming out nie oznacza koniecznie deklarowania swej orientacji wobec całego świata (bo świat ma poważniejsze problemy), ale wobec tych, na których nam zależy.

Reklamy

3 thoughts on “Światowy Dzień Coming out

  1. Całkowicie się zgadzam. I jedyne, co można zrobić, to starać się, by z każdym rokiem było to łatwiejsze i bardziej oczywiste. Pozdrawiam
    Tomek (Nacho)

  2. I dlatego nie wiem co jest smutniejsze…
    To że ktoś musi przeżywać straszny, stresujący, odmieniający raz na całe życie dzień aby móc szczerze powiedzieć kim jest, czy to że w Polsce taka chwila nadal jeszcze jest praktycznie niemożliwa?
    Prawa do bycia sobą się nie nabywa, ono jest obligatoryjne dla każdego a ludzie nadal tego nie pojmują.

Możliwość komentowania jest wyłączona.