Obnażanie u Lisa


Tomasz Lis i Jarosław Kaczyński w TVP2 - ilustr. Nacho

Dość monotonna i grzeczna kampania wyborcza sypnęła iskrami na ostatniej prostej. Oto nie będący w najlepszej formie Tomasz Lis i jego gość Jarosław Kaczyński w formie dwuznacznej, czyli z uśmiechem permanentnym.

Tomasz Lis był w drugiej połowie programu po prostu wściekły i – niestety – to było widać. Zdaje się, że jednak zasługuje na miano najlepszego polskiego dziennikarza politycznego, bo – mimo irytacji i pomyłek, udało mu się obnażyć prezesa PiS, jak nikomu w tej kampanii.

Oczywiście, zwolennicy Kaczyńskiego będą mieli na ten temat odwrotne zdanie, ale fakt pozostaje faktem. Mdła rozmowa Rymanowskiego, wstrzemięźliwe podchody w Polsat News, brak spotkania z Moniką Olejnik – to zwiastowało, że tak będzie już do 9 października.

Tymczasem Lisowi udało się coś niezwykłego.

Uśmiech na twarzy Kaczyńskiego pozostał do końca, a nawet był coraz szerszy i szerszy, ale maska opadła.

Już wiadomo na 100%, że pod rządami PiS ponownie spotkamy się z Ziobrą i Macierewiczem, wiemy że sprawa smoleńska wróci jak bumerang, że w PiS niczego i nikomu nie wybaczono, że epizod z pistoletem jednak jakiś był, że my to teraz Niemcom i Rosji pokażemy, że już będziemy wielkim krajem i odpowiedniego szacunku wymagać będziemy. Wiemy, że w PiS jest ogromna pogarda dla przeciwników politycznych i że ta pogarda nie zniknie.

Kto w swej naiwności miał jednak nadzieję, że wszystko takie teraz cacy merytoryczne i na jakimś poziomie, to ze złudzeń został odarty. Poprawiam więc swoje wcześniejsze myśli – głosuj na kogo chcesz (do wyboru masz prawicowe PJN, PSL , PO i lewicowe SLD, RP, PPP), ale nie na PiS! To nie jest moja ani Twoja wojna, ale stawanie po stronie Kaczyńskiego jest szkodliwe dla wszystkich nas. Dość nienawiści!

Cały program Tomasza Lisa do obejrzenia on-line – tutaj…

Reklamy

5 thoughts on “Obnażanie u Lisa

  1. To jeszcze ktoś wierzył, że Jarek się zmieni? Frustrat i megaloman, który wraca po robocie do kota nie może rządzić racjonalnie.

  2. Pełna zgoda Nacho. Trudno nawet sobie wyobrazić IV RP. Zmodyfikowaną przecież IV RP, bo od ostatniej IV RP sporo się wydarzyło.

    • Hej Andy!
      Wyobrazić sobie mogę, bo dużo ludzi wokół nas popiera taki kierunek i ma w sobie oceany złości, nienawiści, pieniactwa, chamstwa. Podobno nie można obrażać się na społeczeństwo, ale pokazywać inny świat można. I próbować przeciągać na Dobrą Stronę Mocy – też można. Życzę nam, by histeria przegrała w niedzielę…

Możliwość komentowania jest wyłączona.