Remanent u Nacho


Postanowiłem skrótowo zająć się tymi sprawami, które w ostatnim czasie zwróciły moją uwagę. Najpierw jednak „serial”, w jakim uczestniczę od paru ładnych dni…


ilustr. Nacho

Ogórek, pomidor i inne nieszczęścia…


Choć niewiele wiadomo nadal, dziś nadeszły uspokajające wieści z Niemiec. Nie pojawiają się nowe ogniska zakażenia okrężnicą, więc sytuacja prędzej czy później zostanie opanowana. Przyjmuję tymczasem, że wszystkiemu winien zmutowany i agresywny batalion EHEC. Źródło było i jest w północnych Niemczech – tam ta jednostka stacjonowała. Na hiszpańskich ogórkach najwyraźniej. Myślałby kto, że to sojusznicy…

Nacho je wszystko, na co ma ochotę. Z ostatnich dni wynika jeden zaskakujący wniosek: zdrowsze pestycydy niż ekopodobne uprawy z jakąś kupą w roli głównej.


fot. theappslab.com/modyf. Nacho

Komórki wątpliwej reputacji

Dowody są silne, ale nic nie wiadomo na pewno. Jakże to modne ostatnio…

Dowody mianowicie, że telefony komórkowe są potencjalnie rakotwórcze.

Międzynarodowa grupa naukowców obwieszcza to wszem i wobec, dając komórkom towarzystwo w postaci talku do ciała i pole magnetyczne o niskiej częstotliwości. To wszystko jest niebezpieczne i może być sprawcą wszelkich nieszczęść.

Czy aby na pewno? W jakiej skali?

Co należy z tym fantem począć? Naukowcy WHO z 14 krajów nie wiedzą, ale chcą ostrzec.

Nie wiadomo nawet, czy groźniejsze jest zjedzenie telefonu komórkowego, wysłanie sms czy drapanie się nim w miejscach intymnych.


ilustr. newyorkette.com

Feministki o premierze i pasmanterii – bez galanterii

Nigdy nie myślałem, że przyjdzie mi bronić Tuska przed grupą oburzonych feministek. Zazwyczaj mają rację, ale tym razem przegięły.

Premier powiedział coś o guzikach, pogodzie i zapinaniu bluzki*, a tu krzyk, że seksizm przeżera Platformę na wylot. Premierowi nie wypada, to w złym guście, szowinistyczne i jakieś tam jeszcze. Strach coś w tym kraju powiedzieć.

Miłe Panie, z którymi z całego serca sympatyzuję: za moment role się odwrócą i będzie Wam głupio, gdy powiecie coś banalnego o facetach, a ci zajazgoczą w oburzeniu. Już dziś cytatów by mi nie brakło.

Teraz nikogo nie obrażono, nikt nie został poniżony czy skrzywdzony. Dajmy na luz, bo poważniejszych wariactw nam nie brakuje…

*pamiętam dokładną wypowiedź i jej kontekst, ale to naprawdę bzdet