Mantra nasza powszednia


Jakiś rok temu:

katastrofa, ofiary, rodziny na czarno, kwiaty, znicze, krzyże, hazard, afera, Rysio-Misio, spocony Chlebowski, PiS, Tusk, Kaczyński, PO, Komorowski, Kempa – uśmiech przez łzy

Jakieś pół roku temu;

krzyż, kwiaty, znicze, mgła, katastrofa, pilot, rodziny pogrążone, hazard, Zbysio-Rysio-Krzysio, spocony Chlebowski, opalony Drzewiecki, Kempa ma nową fryzurę i uśmiech permanentny, PiS, Kaczyński, Tusk, PO, pomnik, Komorowski, afera.

Parę dni temu:

pomnik, katastrofa, rodziny w smutku, dostaną po 250000, kwiaty, znicze, śpiewy, hazard, Pikuś, spocony Chlebowski, nie ma afery, PO, Kaczyński, ojczyzna śląsczyzna, Tusk, PiS, permanentny uśmiech Kempy.

 

Dzisiaj:

nie ma afery, samolot spadł, Kaczyński, PO, gdzie jest Kempa, Drzewiecki opalony, Chlebowski spocony, hazard, Trzęsienie ziemi, pomnik, Tusk, Klich jeden, Klich drugi – w sprawie samolotu, rodziny osamotnione, kwiaty, znicze, pomnik.

Polska mantra powtarzana jest w najlepsze. Prawie bez zmian.

A tymczasem…

Naukowcy z Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych oraz Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego gonili się z całym światem i wygrali. Wynaleźli metodę przemysłowego wytwarzania grafenu. Jest szansa, że komputery i cała elektronika będą w ciągu 10 lat kilkaset razy szybsze, znacznie mniejsze i oszczędniejsze. Odkrycie rewolucyjne! Nasze!

Za odkrycie właściwości grafenu już nobel był. W wielu krajach kombinowano jednak, jak laboratoryjne odkrycie przenieść do świata konsumenckiego.

Ta wiadomość nie pasuje do naszej mantry. Przemknęła tylko jak meteor przez świat mediów. Jest zbyt optymistyczna, każe się cieszyć, każe być dumnym. Mantry łatwiej się nauczyć…

One thought on “Mantra nasza powszednia

Możliwość komentowania jest wyłączona.