SLD zainfekowane?


Wczoraj pisałem o problemie ze sprzątaniem kwiatów i zdjęć sprzed Pałacu Prezydenckiego, jaki szerokiej publiczności zgłosił pan Jarosław Kaczyński (czytaj…). Za sprzątanie miałby odpowiadać rząd PO, a w szczególności Donald Tusk.

Mimo komentarza, miałem świadomość, że takie rozgrywki to nic nowego i jeszcze czas jakiś będą wypełniały nasz polityczny kabaret.

Dzisiaj rano słyszę jednak wypowiedź jednego z prominentnych działaczy SLD, który rozumie i podziela odczucia Kaczyńskiego. Sytuacja jest wyjątkowa, więc należy postępować z wyczuciem i taktem, akceptując stan rzeczy – stwierdza Marek Wikiński.

Ja chyba źle usłyszałem… Co ma do tego takt i wyczucie, jeśli przestrzeń publiczną zawłaszcza sobie jakaś grupa ludzi (nawet w szczytnych celach)?

Panie Marku, są dziś 3 opcje, które – moim zdaniem – całkowicie wyczerpują potrzeby okazywania szacunku i żałoby wobec ofiar wypadku lotniczego w Rosji:

  1. Krypta na Wawelu (lub groby na innych cmentarzach)
  2. Pomnik na warszawskich Powązkach
  3. Miejsce pamięci w Smoleńsku

Zwracam uwagę, że są to 3 naprawdę logicznie dobrane miejsca, które wyczerpują potrzeby rodzin ofiar.

Czas najwyższy zamienić „Przedmieście” Krakowskie na samo miasto Kraków, gdzie wybłagano pochówek w najbardziej szacownym miejscu w kraju. Skoro udało się z Wawelem – trzeba teraz z tego korzystać!

A SLD? Jeśli opinia Wiklińskiego jest przygrywką i kolejnym umizgiem w kierunku ewentualnej koalicji PIS – SLD, to radziłbym pamiętać, że pewnych rzeczy przełknąć się nie da. Robienie tego na siłę może skończyć się agonią…

Reklamy

One thought on “SLD zainfekowane?

  1. A jakiż to jest szczytny cel ? Zawłaszcza przestrzeń publiczną i ma w tym określony cel: pokazać jaki ten Tusk jest be; niestety w wielu przypadkach to działa.

Możliwość komentowania jest wyłączona.